Atrakcyjne zabawki dla dziewczynek

Zabawki są niesamowicie ważnym elementem wspierającym rozwój dziecka już od pierwszych chwil życia. Stymulują zmysły Malucha, dzięki swoim kształtom, kolorom i teksturom. Wspierają małą i dużą motorykę, oraz ogólną koordynację ruchową. Uczą podstaw funkcjonowania społeczeństwa i wspomagają nawiązywanie relacji międzyludzkich dzięki wspólnej zabawie i odgrywaniu ról. W tym artykule poznasz atrakcyjne zabawki dla dziewczynek, które bez wątpienia sprawią dziecku radość i korzystnie wpłyną na jego rozwój.

Odgrywanie ról

Małe dziewczynki obserwują codzienne zachowania swoich rodziców, a na początku – zwłaszcza to, co robi ich mama lub babcia. Z pewnością będzie próbowała naśladować przyrządzanie posiłków, organizowanie herbacianego przyjęcia, czy robienie porządków. W takich wypadkach świetnie sprawdzają się zabawki, które zachęcają do zabawy w odgrywanie ról. Mogą to być drewniane zestawy z owocami do krojenia, drewniane, lub plastikowe kuchenki, zabawkowy zestaw z dzbankiem i filiżankami. Ciekawą opcją są również zabawkowe mopy, wiaderka i miotły, które ułatwiają małym dziewczynkom zabawę w sprzątanie. Nie można zapomnieć również o lalkach – one też idealnie nadają się do zabawy w odgrywanie ról, a poza tym wspierają motorykę małą – lalki przecież trzeba przebrać i uczesać. Kucyki, figurki zwierzątek, maskotki i pacynki to bardzo dobre pomysły na zabawki dla dziewczynek. Wszelkiego rodzaju przebrania i stroje są także wspaniałym dodatkiem do zabawy – która dziewczynka nie chciałaby przebrać się za księżniczkę, wróżkę, a może Indiankę?

Zabawki wspierające motorykę małą i kreatywność

Do takich zabawek należą przede wszystkim te, które pobudzają do pracy małe rączki. Mogą to być zabawki prowokujące do rozwiązywania jakichś problemów, ale zarówno wszelkie artykuły plastyczne i zestawy kreatywne. Poniżej kilka przykładów:

– puzzle, na przykład drewniane

– klocki

– układanki

– kredki w kształcie brył

– zestawy koralików

– pierwszy zestaw do makijażu

– zestawy plastyczne

– masy plastyczne, kinetyczny piasek